top of page

Klasyczny Błękit

Świat Ślubów

Wedding Land

Dekoracje to nie tylko pojedynczo ustawione bukiety kwiatów na stołach gości. To także dodatkowe elementy, które sprawiają, że wszystko idealnie ze sobą współgra i jest od razu jest odczuwalny klimat, który chcieliśmy stworzyć. Powinniśmy zadbać również o to, aby każde ważne miejsce w tym wyjątkowym dniu miało swoją oprawę kwiatową o tym samym charakterze.

Klasyczny Błękit (2).jpg
Klasyczny Błękit (3).jpg

Okrągłe stoły są idealnym rozwiązanie na każde przyjęcie. Przy takich stołach mamy mniejsze grupy ludzi, ale lepszy kontakt pomiędzy nimi. Każdy z każdym może spokojnie porozmawiać siedząc na swoim miejscu. Usadzając ludzi przy jednym stole powinniśmy zastanowić się, czy się ze sobą dogadają i nie będzie problemu z porozumieniem się. Dlatego tak ważne jest tworzenie wcześniej listy gości i planu rozsadzenia gości.

Klasyczny Błękit (5).jpg
Klasyczny Błękit (7).jpg
Klasyczny Błękit (6).jpg

Prezenty dla gości to bardzo ważna kwestia do zaplanowania. Przyjęło się, że każdy gość na weselu otrzymuje drobny upominek od Pary Młodej. Może to być pamiątka, która będzie przypominać gościom o ich początku wspólnej drogi. Zwykle na takich prezencikach jest napisane czyje jest to wesele, data uroczystości i podziękowanie za przybycie. Ja jako wedding planner w dniu całego wydarzenia dbam o to, aby pojawiły się one przy miejscu każdego z gości.

Klasyczny Błękit (15).jpg
Klasyczny Błękit (4).jpg

Kwiaty są najważniejszym elementem dekoracji, bo to one w głównej mierze tworzą całą scenografię weselną. Jak je wybieramy to bardzo często skupiamy się na bukiecie ślubnym Panny Młodej oraz bukietach, które pojawią się na stołach podczas uroczystości weselnej. Zapominamy o pozostałych miejscach, gdzie goście spędzają czas.

Klasyczny Błękit (9).jpg
Klasyczny Błękit (10).jpg

Stół dla wykonawców jest niezbędny na każdym przyjęciu. Wesele jest to szczególna uroczystość, pełna wielu atrakcji. Bardzo często zdarza się tak, że wykonawcy pracują w momencie, kiedy goście odpoczywają lub biorą udział w nich udział. Natomiast kiedy goście bawią się na parkiecie jest moment, aby wykonawcy udali się na chwilę przerwy. Tak ważne jest zatem, aby mieli oni oddzielne pomieszczenie, w którym będą mogli sobie na chwilkę usiąść, napić się czegoś i zjeść coś ciepłego. Takie pomieszczenie powinno być również przygotowane i udekorowane. Troszkę inaczej, by się delikatnie odznaczało od tego co na głównej sali, ale by dalej pokazywało motyw przewodni.

Klasyczny Błękit (11).jpg
Klasyczny Błękit (14).jpg
Klasyczny Błękit (13).jpg

Jeżeli planujemy wesele w jakimś charakterystycznym miejscu, który słynie ze swoich wyborów możemy wykorzystać to jako forma podziękowania. W tym przypadku organizowałam wesele w karczmie, która produkuje własne piwo. Goście dostali makaroniki jako forma podziękowania, ale na weselu pojawiły się piwa, które goście mogli skosztować.

Wykonawcy nie mogą pić alkoholu na weselu, ponieważ są w pracy. Postanowiłam więc, aby jako prezent otrzymali właśnie to piwo, które mogli spróbować już po wykonanej pracy. Warto wykorzystywać oryginalne rzeczy.

Klasyczny Błękit (12).jpg
Klasyczny Błękit (16).jpg
bottom of page